Drukoria

co to jest instagram bio i jakie informacje tam wpisać

Instagram BIO – co to jest i jak je dobrze napisać?

Zaczynając przygodę z Instagramem oprócz chwytliwej nazwy, musimy napisać wyróżniający nas opis. To dzięki temu opisowi użytkownicy będą mogli przeczytać czym się zajmujesz, i co znajdą na profilu.

Co to jest Instagram BIO?

Bio czyli biogram to nic innego jak informacje o Tobie, Twoim koncie czy biznesie. Czyli opis, który widzisz pod zdjęciem głównym. Jest to jeden z pierwszych elementów jakie widać po wejściu na Twoje konto. Postaw się w roli swojego „potencjalnego klienta” wejdź na kilka profili i sprawdź czy zainteresowałyby Cię tylko po opisie.

drukoria instagram bio informacje

Należy pamiętać, że większość osób nie czyta wszystkiego od deski do deski – zazwyczaj jest to kilka pierwszych linijek. Gdy nie zainteresują nas te informacje to nie przeczytamy wszystkiego. Dlatego nie warto pisać całej naszej biografii czy opisu produktu/usługi.

Jakie informacje zamieścić w bio?

Jeśli już wiemy, że BIO to krótka informacja o koncie, teraz musimy przemyśleć co na nim umieścić. Przygotowując tekst do biogramu pamiętaj, że ma on limit – 150 znaków ze spacjami. Dlatego warto przemyśleć co wpisać w to pole. Im prościej i hasłowo opiszesz biogram tym lepiej.

Bio najlepiej podzielić na linijki. Dla przykładu możesz zawrzeć takie informacje jak:

  • Co otrzyma użytkownik z obserwowania Twojego konta?
  • Czym się zajmujesz.
  • Link do strony, bloga, Landing Page. Może to być link do Twojego produktu, usługi, zapisu na newsletter, może prowadzisz w tym momencie jakieś wyzwanie czy szkolenie – dodaj odnośnik.

Informacje oprócz biogramu

Profil na Instagramie możesz uzupełnić o:

  • Nazwa użytkownika
  • Nazwa np. Imię i nazwisko, nazwa firmy itp.
  • Kategorię
  • Adres firmowy
  • Dane kontaktowe takie jak numer telefonu czy adres email, które pokażą się jako aktywne przyciski “wiadomość” i “kontakt”.

Uzupełnienie Instagrama Bio to jeden z najważniejszych etapów tworzenia konta na tej platformie. Jednak nie zapomnijmy również o zdjęciu profilowym. Zrób wszystko, aby jak najdłużej zatrzymać użytkownika na profilu i żeby zaczął go obserwować.

Jeśli wpis był pomocny bądź masz inną strategię na Instagram BIO podziel się w komentarzu swoimi doświadczeniami.

8 thoughts on “Instagram BIO – co to jest i jak je dobrze napisać?”

  1. Ciekawe informacje i ważne. Bo to niby drobiazgi, ale od nich dużo zależy i w dodatku ciągle zmieniają się standardy. Raz lepiej napisać to, raz tamto, raz z emotką, a raz bez. Warto więc być na bieżąco, jeśli chce się rozwijać swój profil i prowadzić go profesjonalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *